Katkestasime ultrajooksu osalejate turvalisuse pärast

Pühapäeva, 19.06.2016 öösel kl 02:12 otsustasime katkestada ultrajooksuvõistluse Laulasmaa Ultra osalejate turvalisuse pärast. Ehkki tugev tuul oli vaibumas, oli 16 tundi vihma muutnud raja laskumised ja tõusud Keila-Joal, Türisalus ja Vääna-Jõesuus poriseks ja ülilibedaks, praktiliselt läbimatuks ja ohtlikuks. Kuna ligi pool võistlust oli veel ees, aga ilmaennustus lubas jätkuvat sadu, otsustasime võistluse katkestada. Kõik osalejad on rajalt ära tulnud. Paremusjärjestuse kohta anname teavet esimesel võimalusel kodulehel. Auhindade kätte toimetamiseks palume võtta ühendust info(at)estonian-ultrarunners.com.

Täiendatud 2: lõplikud tulemused!

Täname kõiki osalejaid ja vabatahtlikke panuse eest!

Fotol: Laulasmaa Ultra osalejad rajal, foto autor Hannes Veide

Vaata Hannes Veide pildialbumit siit

ja Juhan Seilenthali fotod leiad siit

___

Hea Laulasmaa Ultral osaleja!

Palun saada kiip postiga Kristiine Keskuse pakiautomaati (Smart post või Omniva), tel. 5340 0664. Palun märgi kiibile ka oma osaleja-number ja nimi.

---

Kümme fakti Laulasmaa Ultrast:

  • Laulasmaa Ultra toimub kuuendat korda.
  • 32 tunni jooksul on võimalik käia/joosta kuni viie täismaratoni ehk 211 km pikkune distants.
  • Laulasmaa Ultra täisdistantsi läbimine annab Prantsuse, Itaalia ja Šveitsi mägedes toimuva  Ultra-Trail du Mont-Blanc® võistluse jaoks viis uut ITRA skaala kvalifikatsioonipunkti. Kogutud punktid ei aegu kohe ning neid võib realiseerida kahe aasta jooksul.
  • Laulasmaa Ultra 21,1 km pikkune ring kulgeb Meremõisa telkimisalalt mööda matkarada kirdesuunas ümber Kabelimäe, lookleb piki Keila- Joa künklikke pargiradasid, ületab Keila jõe Kaarsilla, kulgeb mööda Türisalu valge liivaga randa, tõuseb piki metsarada u 31 m kõrgusele Türisalu pangale ja laskub sealt Vääna- Jõesuu randa. Rada pöördub sealt tagasi, möödub stardipaigast ning jätkub piki metsarada Lohusalu sadama suunas Helikülani ja pöördub 2,35 km pärast tagasi stardipaika.
  • Rada on kohati väga karm: kulgeb järskudest nõlvadest ja treppidest üles-alla, üle purrete ja sildade, mahakukkunud puude, läbi liiva ja ojade ning on kohati puujuurikaid täis - kõik kohad pole isegi jalgrattaga läbitavad.
  • Raja summaarne tõusumeetrite arv on ühe ringi kohta u 220 m.
  • Kuna Laulasmaa Ultra rada on öisel ajal valgustamata, toimub ultra nädal enne jaanipäeva, mil ööd on valged ja pimeda aega on vaid paar tundi. 
  • Eelmisel, 2015. aastal läbis 85 osalejat vähemalt ühe (21,1 km) pikkuse ringi. Täisdistantsi 211 km läbis üheksa osalejat. 2015.aasta jooksu üldvõit läks eelmisel aastal Lätti, Laimonis Skadiņš läbis 211 km ajaga 23:42:05. Teiseks tuli Hannes Veide (26:17:13), kolmandaks Lauri Valdmaa (26:27:58). Naistest võitis 2015.aastal Heleen Vennikas (168,8 km ajaga 30:33:00), teiseks tuli Raili Rüütel (152,4 km ajaga 30:28:28). Kolmanda koha sai Vilve Pilv (147,7 km ajaga 26:27:36). 
  • Kepikõnniklassis võitis 2015. aastal Kalmar Kurs tulemusega 105,5 km.
  • Võistlust korraldab Ultrajooksuklubi Estonian Ultrarunners Team.
Eesti keel